Naši žiaci

Naša škola sa zameriava na výchovu a vzdelávanie detí s mentálnym postihnutím (A a B variant), ale sú tu aj žiaci s pridruženými poruchami učenia, správania a so slabším telesným postihnutím.

Škola má kapacitu 60 ubytovaných detí vo veku 8-16 rokov. 29 detí má nariadenú ústavnú výchovu. Pre nich je internát aj ich domovom. Títo žiaci sú rozdelení do troch stabilných skupín a každá pracuje podľa svojho plánu.

Život na našej škole je presne organizovaný. Dopoludnia sa žiaci vzdelávajú v triedach, kde prebieha výučba zameraná na získanie základov čítania, písania a matematiky, ale aj základov sebaobsluhy a cvičenia motoriky. Na II. stupni si žiaci rozširujú a prehlbujú svoje poznatky z nižších ročníkov. Pozornosť sa venuje profilovým predmetom - najmä pracovnému vyučovaniu.

Popoludní preberajú žiakov vychovávatelia, ktorí plnia svojou činnosťou krátkodobé a dlhodobé ciele. Deti trávia svoj voľný čas v rôznych záujmových krúžkoch, ktoré precvičujú ich motoriku, rozvíjajú fantáziu, predstavivosť, zmysel pre hudbu, ale aj pre šport a relax.

Celý deň sa o všetky hladné krky starajú naše pani kuchárky, ktoré pre nás všetkých nachystajú každý deň fantastické dobroty. Strava je pre deti zabezpečená 5x denne. Deti, ktorých rodičia sú v hmotnej núdzi, majú nárok na príspevok na stravu.

Hlavná stránka